О ТКРИВАНЕ НА STEM ЦЕНТЪР В ОУ „ОТЕЦ ПАИСИЙ“, ГР. БАТАК
На 31 март 2026 г. в ОУ „Отец Паисий“, гр. Батак тържествено беше открит новосъздадения училищен STEM център, изграден със средства по проект BG-RRP-1.015-0241, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост.
Гости на събитието бяха Дора Дулчева-Величкова, началник на РУО-Пазарджик, Димитър Балабанов, председател на Общински съвет Батак, Кръстина Сиракова, главен експерт „Образование, култура и спорт“, председател и членове на Обществения съвет, учители, родители и ученици.
След отправените приветствия от директора на училището и официалните гости и символичното рязане на лентата, учениците представиха STEM активности, като демонстрираха възможностите, които предоставя новата образователна среда - лабораторни опити, наблюдение с микроскоп, конструиране, образователни приложения и очила за виртуална реалност.
Откриването на центъра е важна стъпка в посока модернизиране на учебния процес и мотивиране на учениците да задават въпроси, да търсят, да създават и да развиват увереност в способности си.



