О ТКРИВАНЕ НА STEM ЦЕНТЪР В ОУ „ОТЕЦ ПАИСИЙ“, ГР. БАТАК

 

На 31 март 2026 г. в ОУ „Отец Паисий“, гр. Батак тържествено беше открит новосъздадения училищен STEM център, изграден със средства по проект BG-RRP-1.015-0241, финансиран по Националния план за възстановяване и устойчивост.

Гости на събитието бяха Дора Дулчева-Величкова, началник на РУО-Пазарджик, Димитър Балабанов, председател на Общински съвет Батак, Кръстина Сиракова, главен експерт „Образование, култура и спорт“, председател и членове на Обществения съвет, учители, родители и ученици.

 След отправените приветствия от директора на училището и официалните гости и символичното рязане на лентата, учениците представиха STEM активности, като демонстрираха възможностите, които предоставя новата образователна среда - лабораторни опити, наблюдение с микроскоп, конструиране, образователни приложения и очила за виртуална реалност.

 

 Откриването на центъра е важна стъпка в посока модернизиране на учебния процес и мотивиране на учениците да задават въпроси, да търсят, да създават и да развиват увереност в способности си.

 

 

 

 

 

                                      

 

 

 

 

 

 

 

Календар

 

Актуално

»  Откриване на учебната 2017/2018 г.
»  Юбилей - 180 години
»  Учител на годината
»  Ученик на годината
»  Патронен празник
 

 

Контакти

 

Галерия

»  Клуб Гимнастика и акробатика
»  Юбилей - 180 години
»  Откриване на учебната година - 2017/1018
 

 

Проект BG05SFPR001-1.001-0001 „Успех за теб“
 
 
 

Национална кампания

за профилактика

на детското зрение 2025

 

https://www.kwiat.bg/novini/2025/08/napravi-bezplaten-ochen-skrining-na-deteto-si-s-kampaniata-za-profilaktika-na-kwiat/